تمام عمر طول خواهد کشید تا کاراته را فرا گیرید، برای کاراته هیچ محدودیتی وجود ندارد ...اندرزهای بیست‌گانه فوناکوشی سن سی

ASAI SHOTOKAN ASSOCIATION INTERNATIONAL
شوتوکان آسای ریو
زندگی روزانتان را وقف کاراته کنید تا به رازهای زیبای درون آن پی ببرید.....اندرزهای بیست‌گانه فوناکوشی سن سی
شوتوکان آسای ریو
خوش آمدید
ماواشی گری کلاسیک
یوکو توبی گری
مای گری
اوشیرو اوراماواشی گری
یوکوگری که کومی
ماواشی گری

اکبرآبادی با من تماس گرفت، گفتم پیگیری می‌کنم

 امینی: اگر پوشش بانوان ایراد داشت چطور سه دور کاتا اجرا کردند/ مردانی کوتاهی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه دومین روز از بازی‌های کشورهای اسلامی که در شهر پالم بانگ اندونزی با حضور 275 کاراته کا از 28 کشور جریان دارد، تیم کاتای بانوان ایران با ترکیب مهسا افسانه، نجمه قاضی زاده و الناز تقی پور در نخستین مبارزه خود به مصاف تیم ترکیه رفت و با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید.


بانوان کاتاروی کشورمان با توجه به عدم حضور تیم عراق روی تاتامی با نتیجه 5 بر صفر پیروز شدند تا به مرحله نیمه نهایی مسابقات کاتای تیمی مسابقات کاراته بازی‌های کشورهای راه یابند. در این مرحله تیم ایران مقابل نماینده مصر قرار گرفت که تیم مصر به پوشش بانوان ایراد گرفت و با تصمیم سرداور ایرانی تیم کاتای بانوان به همین سادگی از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

اشرف امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بانوان کاتاروی ایرانی 3 دوره کاتا اجرا کرده‌اند و در دور چهارم تیم مصر به نحوه پوشش آنها اعتراض کرده و اعلام کرده‌اند لباس ایرانی ها طبق مصوبه فدراسیون جهانی نیست.

بانوان کاتاروی ما در سه بازی اول نیز با همان لباس ها وارد تاتامی شدند، اما نمی‌دانم چرا در دور چهارم به پوشش بانوان ایراد گرفته‌اند. در دور چهارم مردانی سرداور تاتامی بوده و نمی‌دانم که در آن لحظه وظیفه او چه بوده است؟

امینی در ادامه خاطر نشان کرد: قانون می‌گوید لباس، ساق، ناخن و مو اگر طبق مصوبه نباشد ورزشکار 2 تا 3 دقیقه فرصت دارد تا مشکل را رفع کند، اما مردانی که داور جهانی است این فرصت را به بانوان ایرانی نداده و همانجا تیم ایران را بازنده اعلام کرد.

وی افزود: خیلی برای من جای تعجب دارد که اگر مشکلی هم در بازی چهارم وجود داشته چرا بازی‌های قبلی‌مان را نیز بازنده اعلام کردند. سرداور ایرانی کوتاهی کرده و چنین اتفاق‌هایی رخ داده است.

نائب رئیس بانوان در پاسخ به این سؤال که آیا خانم اکبرآبادی با اندونزی تماس گرفته یا خیر، گفت: خانم اکبرآبادی با بنده تماس گرفته و اعلام کردند که لباس بانوان ایرانی در عکسهایی که منتشر شده طبق مصوبه‌ای که وزارت ورزش و جوانان تصویب کرده‌اند نیست. بنده نیز به او گفتم پیگیری می‌کنم تا ببینیم چه اتفاقی رخ داده، من صبح امروز این موضوع را شنیدم و در حال حاضر نیز پیگیری می‌کنم تا با مسئولان فدراسیون که در اندونزی هستند تماس بگیرم.

وی در پایان گفت: سال گذشته یک جلسه‌ای برگزار شد تا لباس همه ورزشکاران با حجاب اسلامی مصوب شود و یک بولتن تشکیل شد تا طبق آن ورزشکاران در مسابقات حضور پیدا کنند بانوان ما نیز طبق همان لباس‌ها راهی مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی شدند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920702000406خبرگزاری مهر: Mehr News Agency - مقصر حذف تیم کاراته بانوان از بازیهای اسلامی من نیستم/ تصمیم خانم اکبرآبادی بود

به گزارش خبرنگار مهر، دوشنبه گذشته در جریان رقابتهای کاراته بازیهای کشورهای اسلامی در بخش کاتای تیمی بانوان، تیم کشورمان با شایستگی تیم پرقدرت مصر را شکست داد و راهی بازی نهایی شد که با اعتراض تیم مصر به دلیل تغییر در پوشش حجاب مصوب فدراسیون جهانی، تیم ایران از دور مسابقات کنار رفت. در پی این اتفاق سرمربی و اعضای تیم ملی کاتا محمدعلی مردانی عضو ایرانی شورای داوری کاراته آسیا را مقصر اصلی از دست رفتن مدال طلا معرفی کردند.

محمدعلی مردانی داور بین المللی کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن رد اتهامات گفت: این گونه صحبت کردن فقط برای توجیه اشتباه خودشان است، قبل از آغاز مسابقات جلسه قرعه‌کشی و هماهنگی برگزار شد و نماینده تیم ایران هم در آن جلسه حضور داشت، اینکه چرا می گویند اطلاع نداشته اند جای تعجب دارد. 

وی ادامه داد: تیم کاتای ایران در بخش بانوان از ساق بندهای همرنگ لباس کاراته استفاده کرد و مسابقات خود را انجام داد و  با شکست رقبای خود راهی بازی نهایی شد که داوران به هیچ عنوان متوجه استفاده از ساق بند نشدند. بعد از پیروزی مقابل تیم مصر و راهیابی به دیدار پایانی، مصری‌ها نسبت به این موضوع اعتراض کردند و هیئت ژوری جریان را بررسی کرد و رای به نفع تیم مصر صادر شد. 

مردانی افزود: دو سال است که در جریان مسابقات وقتی اعتراضی صورت می گیرد دیگر نماینده کشور ذینفع در هیئت ژوری حضور نخواهد داشت و این اعتراض نیز توسط هیاتی متشکل از نمایندگان ژاپن، استرالیا و تایوان بررسی و اعلام رای شد. که استفاده تیم ایران از ساق بند بر خلاف مقررات بوده. لیم رئیس کمیته داوران آسیا معتقد است استفاده از این ساق بند باعث نیروافزایی می شود.

این داور ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خانم امینی در مصاحبه های خود اذعان داشته که اعضای تیم با خانم اکبرآبادی در تهران تماس گرفته اند و ایشان هم تصمیم به استفاده از ساق بند گرفته که مورد اعتراض قرار گرفت و داوران هم بررسی کرده اند، حالا چرا من باید متهم شوم مشخص نیست. من هیچ نقشی در این جریان نداشتم. 

وی در پایان گفت: یکسال قبل از استفاده از حجاب اسلامی توسط کاراته کاهای مسلمان از سوی فدراسیون جهانی مورد تصویب قرار گرفت و کیفیت آن نیز مشخص شد. با این وجود نمی دانم چرا بی اطلاعی یا اشتباه خود را با مقصر جلوه دادن دیگران توجیه می کنند

 

http://www.mehrnews.com/detail/News/2143741

جواد باقریان
رئیس کمیته مربیان سبک آسای ریو ایران
اندرزهای فوناکوشی سن سی
آسای سن سی
نوشتارهای پیشین
دیگر افزارگان???? ???? ???? ????? ?????

Site Translator - برگرداننده تارنگار